fbpx

Më 18 shtator, Bërnabiq do të takohet me Merkelin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel do ta pres në takim në Berlin kryeministren serbe, Ana Brnabiq më 18 shtator.

Siç thuhet në planin e aktiviteteve në faqen e internetit të kancelares gjermane, temat kryesore të diskutimit do të jenë marrëdhëniet bilaterale, ekonomia dhe çështjet që lidhen me politikën e jashtme dhe evropiane raportojnë mediat serbe, transmeton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button