fbpx

Si në fëmijëri, Khabibi përleshet përsëri me ariun (FOTO)

Kampioni i UFC për pesha të lehta, Khabib Nurmagomedov, u kthye në Rusi ku takua me një ari të murrmë dagestani.

Babai i tij thotë se kur ishte i vogël e vinte të mundej me ariun: “Çdo fëmijë do që ta shohë i ati se ç’di të bëjë. Sa keq që në atë kohë nuk kishte gjëra më interesante. Mundja me ariun ishte më shumë si provë karakteri, se stërvitje”, transmeton TopChannel.

Khabib publikoi videon ku takohej me ariun me të cilin ishte ndeshur në fëmijëri. Videoja u përhap nëpër media e rrjete shoqërore, dhe kjo gjë ndikoi PETA-n, shqoatën e mbrojtjes së kafshëve, e cila e ka quajtur trajtimin e ariut “çnjerëzor”, pasi në video shfaqet i lidhur me zinxhir, dhe i ka kërkuar UFC-së që të shkëpusë marrëdhëniet me Habibin.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button