fbpx

Xhaka-Shaqirit: Nëse problem është shiriti i kapitenit, ta jap unë

Xherdan Shaqiri nuk u bashkua me përfaqësuesen e Zvicrës për ndeshjet e shtatorit kundër Irlandës dhe Gjibraltarit në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian, transmeton KlanKosova.

Arsyeja kryesore sipas gazetës “Blick” është shiriti i kapitenit, që thuhet se Shaqiri e ka kërkuar, ndërsa një kërkesë e tillë nuk i është aprovuar.

Pas kësaj ngjarje ka reaguar edhe kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka.

“Nëse ky është me të vërtetë problemi, ai mund të ketë shiritin e kapitenit. Për mua nuk ka rëndësi nëse e kam shiritin apo jo. Mundohem të kem impakt te ekipi me apo pa shiritin e kapitenit” – ishin fjalët e mesfushorit të Arsenalit.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close