fbpx

Filloi të bie borë në Zvicër (FOTO)

Alpet zviceriane janë zbardhur tërësisht nga bora. Madje, niveli i borës në disa alpe ka shkuar deri në 50 centimetra, transmeton KosovaSot.

 

Zona e Gotthard Pass është më e ftohtë dhe me reshje më të mëdha të borës. Temperaturat janë deri në -16 gradë, ndërsa pritet rënje e tyre edhe më e madhe në ditët në vijim.

 

Foto më poshtë, të publikuara në internet nga mediat zvicerane, tregojnë për borën e rënë:

Bie borë 50cm në Zvicër

Image

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close