fbpx

Gjuriq: E rëndësishme që serbët në mënyrë unike të dalin në zgjedhjet e 6 tetorit

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjurq, tha sot se është e rëndësishme që serbët nga Kosova të mblidhen rreth Listës Serbe dhe të votojnë në mënyrë unike në zgjedhjet e 6 tetorit.

“Është shumë e rëndësishme që serbët në Kosovë të veprojnë në mënyrë unike ndaj shqiptarëve dhe ndaj të gjithë të tjerëve, dhe kjo është arsyeja pse Lista Serbe është një instrument i rëndësishëm i shtetit të Serbisë, Beogradit në bashkëpunim, komunikimit dhe luftës për të ndjekur interesat tona në Kosovë”, tha ai për RTS, transmeton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button