fbpx

Artistët që triumfuan në MTV VMA këtë vit

Eventi i përvitshëm i ndarjes së çmimeve MTV VMA u mbajt mbrëmjen e kaluar në New Jersey. Ky është një ndër eventet më të rëndësishëm të muzikës, kushtuar videove, të cilat janë po aq të rëndësishme sa edhe këngët, shkruan Class.

Artistët që u vlerësuan me çmime ishin disa, mes tyre edhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha, e cila arriti të rrëmbente VMA-në e saj të parë për “Këngën më të mirë Dance”. Të nominuara ishin edhe Dua Lipa dhe Ava Max, por nuk ia dolën të fitonin asnjë çmim. Videoja më e mirë e vitit shkoi për Taylor Swift, ndërsa artistja më e mirë u shpall Ariana Grande. Listën e plotë të fituesve e gjeni më poshtë.

Lista e plotë e fituesve të MTV VMA, 2019:

Videoja e vitit

“You Need to Calm Down” – Taylor Swift

Artisti i vitit

Ariana Grande

Kënga e vitit

“Old Town Road (Remix)” – Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus

Artisti i ri më i mirë

Billie Eilish

Bashkëpunimi më i mirë

“Señorita” – Shawn Mendes & Camila Cabello

Artisti i ri i vitit

Billie Eilish

Kënga pop më e mirë

“Sucker” – Jonas Brothers

Kënga hip-hop më e mirë

“Money” – Cardi B

Kënga R&B më e mirë

“Waves” – Normani ft. 6lack

Kënga K-POP më e mirë

“Boy With Luv” – BTS ft. Halsey

Kënga latine më e mirë

“Con Altura” – ROSALÍA & J Balvin ft. El Guincho

Kënga më e mirë dance

“Call You Mine” – The Chainsmokers ft. Bebe Rexha

Kënga më e mirë rock

“High Hopes” – Panic! At The Disco

Videoja më e mirë

“You Need to Calm Down” – Taylor Swift

Montazhi më i mirë

“Bad Guy” – Billie Eilish

Regjia më e mirë

“7 Rings” – John Richoux

Hiti i verës

“Boyfriend” – Ariana Grande ft. Social House

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button