fbpx

Djali i Adem Demaçit u bë pjesë e PDK-së

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka njoftuar se nga sot djali i Adem Demaçit, Shqiptar Demaçi, do të jetë pjesë e PDK’së, shkruan Gazeta Metro.

Veseli ka thënë se ai dhe partia e tij janë krenarë që Shqiptar Demaçi, si profesionist dhe personalitet shumë i respektuar, u bashkua me PDK’në.

“Shqiptar Demaçi, djali i simbolit të rezistencës sonë kombëtare, prej sot është pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Ne jemi krenarë që jetuam në epokën e Adem Demaçit. Ne jemi krenarë që Shqiptar Demaçi, profesionist dhe personalitet shumë i respektuar, u bashkua me ne”, ka shkruar Veseli.

Postimi i plotë i Kadri Veselit:

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button