fbpx

Deputeti homoseksual në Zelandën e Re mori në sallë fëmijën e sapolindur

Deri tani ka ndodhur të shohim nënat e reja që marrin bebet në parlament dhe i ushqejnë, por kjo ka ndodhur edhe me një baba.

Në Zelandën e Re, deputeti laburist Tamati Kofei, pasi mbaroi lejen e lindjes, në 21 gusht mori me vete djalin e tij në seancën e parlamentit. Gjatë debatit parlamentar ai mbajti fëmijën e tij në krah duke e ushqyer me biberon.

Për gazetarët ai u shpreh se poltrona e folësit përdoret zakonisht nga presidentët, por sot në sallë ishte një i ftuar i jashtëzakonshëm, transmeton Koha.net.

Fëmija është djali biologjik i partnerit të deputetit, i cili është lindur nga një mikeshë e çiftit.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close