fbpx

Testet e Koresë së Veriut, ja çfarë thotë Trump

Brenda 8 ditëve Koreja e Veriut ka kryer 3 testime të raketave balistike dhe bërthamore me rreze të shkurtër dhe rreze të mesme.

Pas këtyre provave ka reaguar edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump duke u shprehur se nuk ndihet i shqetësuar nga këto prova, transmeton Top Channel.

“Nuk jam i shqetësuar për testimet balistike të Penianit. Testimi i këtyre raketave,procedurë standarde”- u shpreh Trump në një deklaratë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close