fbpx

Tragjedi në një minierë në RMV, ndërroi jetë një minator dhe dy të tjerë u lënduan

Një minator i moshës 57-vjeçare ka ndërruar jetë sot në minierën “Toranicës” në afërsi të Kriva Pallankës, përcjell Portalb.mk.

Siç njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme, gjatë fatkeqësisë janë lënduar edhe dy minatorë të tjerë, që të gjithë të punësuar në “Bulmak – Minstroj”, ish “Toranicë”.

Të lënduar janë një 32 –vjeçar dhe një 30-vjeçar.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close