fbpx

Janë arrestuar dy punonjës të DSK-së, në makinë u është gjetur marihuanë

Më 17.09.2019 rreth orës 18.20 në rrugën “Kozle” në Shkup, zyrtarë policorë kanë kryer kontroll tek dy persona me iniciale V.P (28) dhe D.G (26), që të dy nga Shkupi, të punësuar në DSK, të cilët kishin qenë me makinë të tipit “Opel Corsa”.

Gjatë kontrollit të personave dhe makinës është gjetur dhe konfiskuar drogë e tipit marihuanë.

Të dy janë arrestuar dhe dërguar në stacion policor dhe pas dokumentimit të rastit do të ngritet padi përkatëse për dy të dyshuarit me çka është njoftuar edhe Prokuroria.
Sektori për kontroll të brendshëm, ka ngritur procedure për masë disiplinore.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close