fbpx

Takimi Zaev-Brnabiq: Në fund të korrikut, në kufirin në Tabanoc do të hapet One Stop Shop që qytetarët më pak të presin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe  kryeministrja e Serbisë, Ana Bernabiq zhvilluan sot takim në Poznan të Polonisë, njofton Portalb.mk.

Përveç temave tjera që u diskutuan në këtë takim, të dy kryeministrat shfrytëzuan takimin në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Poznan për të informuar qytetarët se është duke u nxituar në përfundimin e punimeve për pikën One Stop Shop në kufirin në Tabanoc.

Qeveria e Maqedonisë së Veriut informon se qeveria e vendit në këtë projekt do të kontribuon me 2.8 milion euro, para të fituara nga Samiti ne Poloni.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button