fbpx

Autobusi i RMV-së është djegur në Petrovac të Malit të Zi

Autobusi që udhëtonte nga Shkupi në Split është përfshirë nga zjarri në orën 3 të mëngjesit të sotëm.

Pasagjerët dhe dëshmitarët okularë të ngjarjes thanë se shumë pasagjerë flinin në atë moment, por pa shumë panik, të gjithë arritën të zbrisnin autobusin, shkruan Faktor.mk.

Disa nga pasagjerët pasi u dolën filluan të merrnin bagazhin nga autobusi për ta shpëtuar edhe atë.

Për fat të mirë në këtë incident nuk ka të lënduar.

Brigada e zjarrit mbërriti në vend dhe shuajti zjarrin. Autobusi pas shuarjes është pothuajse tërësisht i shkatërruar, njoftoi mediat.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close