FISHTJANE

Lajme të ngjashme

Komentet

 1. E lexoja dhe prisja ne fund te shoh emrin e autorit
  mendova Fatmiri qenka inspiruar nga ndonje rapsod popullor dhe e jep intergrale ketu, pse jo, momenti eshte bash per rapsod
  kendej votim ministrash per te te radhur turp ose me sinqerisht per te mos u besuar syve kur i lexon emrat
  andej matane kufirit rremuja e frikshme e zgjedhjeve
  Kosova, ah perhere e kam thene… por nejse nuk po perseris ketu se cka kam thene e dikund edhe shkruar per ate cope shqiptarie

  Fatmir cfare kenge kjo!
  cfare mllefi, cfare diagnoze.
  hallall!
  pije nje kafe per mu’.
  ate te perbashkten posa te vij ne Tunguzine e Teutes
  shume rralle vij miku im, te thash ate dite
  as malli me merr as nevoje kam per ate kaos qe i han njerezit e vet
  por ja nuk i han te gjithe
  dhe ja kane mbetur disa per te cilet prap marr udhen per atje e lumtur qe do i shoh dhe degjoj
  me Salen heren e fundit tre ore rresht
  na u bene si tre minuta

  1. Përshëndetje e nderuar. Më mirë të isha rapsod e të këndoja këngë trimërie e këngë kreshnikësh… Por, mjerisht, nuk jam rapsod, as ajo qe shkrova nuk është rapdodi, po një satirë me teh sarkastik, që sfidon prapësitë e një kategorie politikanësh shqiptarë e shqipfolës.
   Të fala e shëndet dhe dije se më bëhet qejfi që kam një lexuese si Ti!

 2. Sa me lakmi do doja te isha femije dhe shkrimin tuaj ta vlersoja vetem per Gegnishten dhe bukurine e reshtave.
  jo, jam i ritur dhe mesazhin e kuptoj ndryshe. me falni, se nuk eshte vetem mesazh por nje ofshame.

  Por une nuk kam as shum shkolle, e as dijeni per ti komentu shkrimet e dijetareve. Une kam nje hall tjeter, shpresoj se dikush nga ju meund te me gjeje ilaçin.

  Kam kisa kohe qe po kerkoj nje ilaç apo Terapi per dy semundje:
  – Per njerzit e keqinj, te lartpermendur nga Fatmir Sulejmani
  si dhe nje ilaç per mua:
  – Qe te mund ti dalloj dyftyrshat, rrenavecat dhe hajnat. Ndryshe thene njerzit e kqinj.

  Me ndihmoni ta largoj kete barre te rende te cilen nuk dua ta mar me vehte ne boten tjeter.

  i merzituri kurbetçar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *