fbpx

Japoni – Kili, edhe një orë deri në fillimin e ndeshjes

Ndeshja Uruguai-Ekuador 4-0, ishte ndeshja e parë e Grupit C, grupi i fundit në Kupën Amerikane “Brazil 2016”, informon Portalb.mk.

Në këtë grup, përveç Uruguait dhe Ekuadorit, gjenden edhe Japonia dhe Kili, dy ekipe të cilat do të ndeshet tani në mesnatë, duke filluar nga ora 01:00. Ndeshja luhet në stadiumin “Morumbi”, që gjendet në Sao Paolo të Brazilit.

Këto pritet të jenë formacionet për këtë ndeshje:
Japonia: Osako; Ueda, Itakura, Tomiyasu; Ito, Shibasaki, Abe, Miyoshi; Kubo, Nakajima dhe Okazaki.
Kili: Arias; Isla, Maripan, Medel, Beausejour; Pulgar, Aranguiz; Vidal, Sanchez, Vargas dhe Fuenzalida.

LEXO: Në mesnatë do të fillojë Copa America BRAZIL 2019
LEXO: Filloi Copa America, ndeshjen hapëse të turneut e fiton Brazili
LEXO: Argjentina e humbi derbin kundër Kolumbisë në BRAZIL 2019 (VIDEO)

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button