fbpx

Arrestimi ndaj PD-së, ministri Lleshaj: Basha i shtyn njerëzit që të shkelin ligjin

Ministri i Punëve të Brendshme i Shqipërisë, Sandër Lleshaj, nëpërmjet një postimi në Twitter, e ka akuzuar Lulzim Bashën si përgjegjësin kryesor në shlyerjen e njerëzve drejt shkeljes së ligjit.

“Lulzim Basha është përgjegjës për çdo individ që aktivizon kundër ligjit dhe lirive politike në vend!

Pengimi i subjekteve zgjedhore dhe përdorimi i lëndëve plasëse, kundër atyre dhe forcave të rendit janë vepra penale. Askush nuk do të tolerohet! Kush u përgjigjet thirrjeve për paligjshmëri, do të përballet me ligjin!

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button