fbpx

Një gjarpër është futur në krevatin e një gruaje të Kavadarit dhe e ka kafshuar para gjumit

Një gjarpër është futur në krevatin e një banoreje të Kavadarit dhe e ka kafshuar para gjumit, derisa një burrë 64 vjeçar nga një fshat i Kavadarit gjithashtu ka kërkuar ndihmë mjekësore për shkak të kafshimit të gjarpërit, transmeton MIA.

Rasti i parë ka qenë para dy javëve, ndërsa i dyti është regjistruar të martën në mëngjes rreth orës tetë. Këtë informacion për MIA-n e konfirmoi Dragan Dimitrov, drejtues i Urgjencës, Kavadar.

Edhe gruaja edhe burri, sipas fjalëve të doktor Dimitrov, tani janë në gjendje të mirë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close