Deputeti Bogoevski paralajmëroi dorëheqje pas votimit për mandatin e Nikolla Gruevskit (VIDEO)

Deputeti Pavle Bogoevski sot tha do të japë dorëheqje nga funksioni i deputetit, siç tha ai, për shkak aferës me materialin e incizuar, shkruan A1on, transmeton Portalb.mk.

Bogoevski e paralajmëroi dorëheqjen e tij në komisionin për çështjen e mandateve-imunitetit, ku sot në rend dite është marrja e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski.

Por, tani nuk është në pyetje Pavle Bogoevski, por a do të votojnë deputetët e VMRO-DPMNE-së për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit.

Dorëheqjen e tij e paralajmron nga minuta 9 e 30 e videos. Videoja është marrë nga Dojçe Vele.

LEXO: Bogoevski thotë se është incizuar nga një taksist: Kam porositur vaj kanabisi, jo kokainë

LEXO: Xhaferi s’ka bazë ligjore që t’i dërgojë deputetët në test për drogë, pritet kontrolli sistematik
LEXO: Deputetët e pavarur nga VMRO-ja kërkojnë ekip mjekësor të hënën në Kuvend që të testojë për drogë
LEXO: Për momentin nuk ka bazë për procedurë kundër Pavlle Bogoevskit, thonë nga kabineti i Xhaferit
LEXO: VMRO kërkon dorëheqjen e deputetit Bogoveski pas skandalit me substancat narkotike
LEXO: Analiza e “Makfax”-it: Mediat dhe rrjetet sociale me gjykime ndaj Pavlle Bogoevskit
LEXO: Prokuroria e urdhëroi MPB ta konfirmojë identitetin e taksistit i cili e ka incizuar bisedën e  Bogoevskit

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button