fbpx

Njihuni me bukuroshen shqiptare që do të përfaqësojë Australinë në Miss world 2019

Ajo quhet Klea dhe është shqiptare, e cila jeton në Australi. Bukuroshja me sytë e shkruar është shpallur Miss South Australia, titull që I jep asaj të drejtën të përfaqësojë Australinë në garën më të madhe të bukurisë në botë Miss World 2019, shkruan Bordo.al. 

Në fotot e Kleas në rrjetin social Instagram, ajo e shfaq me shumë krenari origjinën e saj, teska poston herë pas here foto me veshje me flamurin shqiptar.

Ndonëse bukuroshja do të përfaqësojë një tjetër shtet dhe jo Atdheun e saj, me siguri ajo të tregojë me kraneri në kompeticion që origjina e saj është Shqipëria.

Klea ka edhe një motër binjake po aq të bukur sa vetja.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button