fbpx

Ikona e Hollywoodit, Doris Day ka ndërruar jetë

Doris Day, ikona e Hollywoodit e njohur më së shumti për punën e saj në të 50-tat e 60-tat, ka ndërruar jetë.

Doris Day ishte në moshën 97-vjeçare, transmeton Koha.net.

Day ka aktruar në filmat si ‘Calamity Jane”, “Pilow Talk” e “Love Me or Leave Me” si dhe ka qenë këngëtare.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close