fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti i vranët dhe me shi do të vazhdojë edhe sot në mbarë Maqedoninë.

Nën ndikimin e aktivitetit të ciklonit edhe sot do të mbizotërojë mot i vranët me reshje shiu të cilat në shumë vende do të jenë të rrëmbyeshme, veçanërisht në pjesët jugore dhe perëndimore ku pritet të bjerë 40 litra në metër kub.

Do të fryjë erë mesatare, kryesish nga drejtimi juglindor. Nesër reshjet do të jenë më mesatare dhe kryesisht nga pjesët lindore, ndërsa të dielën të dobëta dhe lokale.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close