fbpx

Të dielën në 12 bëhet inagurimi i Pendarovskit për President të RMV

Inagurimi i Stevo Pendarovski për President i shtetit do të mbahet të dielën në orën 12. Një deri në dy orë më voni pritet që në rezidencën presidenciale të presidentit në largim Gjorge Ivanov, të ia dorëzon detyrën Pendarovskit, i cili në praktikë në mesnatë mes 12 dhe 13 maj, do të fillojnë të zbatojë funksionin e presidentit, pasi në zgjedhjet e 5 majit, ai doli fitues.

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi theksoi se po pritet që të kalojnë të gjitha afatet për ankesa në KSHZ. Si thotë se shpreson që më së voni deri të dielën në mëngjes, Pendarovski do të fitojë vendimin nga KSHZ që është zgjedhur president, duke pasur parasysh se është dita e fundit e mandatit të dytë të Ivanovit.

LEXO: Numërimi 100% i votave nga KSHZ, fitoi kandidati i LSDM-së, Stevo Pendarovski (Infografik)

LEXO: Komunat shqiptare në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale kanë votuar në këtë mënyrë

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button