Vdekja e nëntetares në Letoni, sot ditë zie në Shqipëri

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka vendosur që sot, 10 maj 2019, të shpallet dite zie kombëtare në nderim të nëntetares Zarife Hasanaj e cila ndërroi jetë tragjikisht në krye të detyrës gjatë misionit të saj jashtë vendit, në Letoni.

Sipas këtij vendimi, në të gjitha institucionet shtetërore flamujt do të ulen në gjysmështizë dhe në orën 12:00 do të mbahet një minutë heshtje, shkruan Top Channel.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button