2 gola për 4 minuta, çmenduri mes Ajax dhe Tottenham (VIDEO)

Ajaks – Tottenham 1-0/ Gjysmëfinalja e kthimit në Champions League (2-2) rezultati i përgjithshëm.

Ajax (4-2-3-1): Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico; Schone, De Jong; Neres, Van de Beek, Ziyech; Tadic. Trajner: Erik ten Hag, transmeton Newssport.

Tottenham: Lloris; Trippier, Alderëeireld, Vertonghen, Rose; Wanyama, Sissoko; Eriksen, Dele Alli, Lucas; Son. Trajner Mauricio Pochettino.

Lucas Moura shënon dy gola për 4 minuta duke i dhënë shpresë Tottenhamit.

Ajaksi dyfishon rezultatin në minutën e 36 të takimit.

Ajaksi ka kaluar në avantazh që në minutën e 5-të të ndeshjes. Goli është shënuar nga kapiteni 19 vjeçar De Ligt.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button