Shqipëri, Protesta kundër vizitës së Vuçiçit, përplasje mes qytetarëve e policisë

Është tensionuar situata në protestën kundër ardhjes së Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Tiranë, transmeton Top Channel. 

Qytetarët kanë tentuar të hyjnë në bulevard dhe të marshojnë drejt sheshit Nënë Tereza, por janë shtyrë me forcë nga policia.

Vuçiç ndodhet në Tiranë me ftesë të presidentit Ilir Meta pasi nesër dhe pasnesër do të mbahet samiti i Brdo-Brijunit, që zhvillohet nga viti 2010 në secilën prej shteteve anëtare.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button