Ende pa mbaruar numërimi, festojnë pëkrahësit e Stevo Pendarovskit (FOTO)

Atmosferë festive para selisë së Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM). Me tupana festohet edhe pse ende nuk ka mbaruar numërimi i votave nga rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në vend, njofton Portalb.mk.

Sipas numërimit të 92,17% të votave nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, votuesit kanë votuar më shumë për Stevo Pendarovskin. Edhe në komunën e Ohrit dhe Novo Sellës ku mbahen zgjedhjet e parakohshme për kryetar të komunave, kryesojnë kandidatët e LSDM-së.

Foto: Borçe Popovski, “Kolektiv.mk”
Foto: Borçe Popovski, “Kolektiv.mk”
Foto: Borçe Popovski, “Kolektiv.mk”
Foto: Borçe Popovski, “Kolektiv.mk”
Foto: Borçe Popovski, “Kolektiv.mk”
Foto: Borçe Popovski, “Kolektiv.mk”
Foto: Borçe Popovski, “Kolektiv.mk”

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button