fbpx

Alternativa: Këto zgjedhje dëshmuan se shumica e qytetarëve janë për vlera perëndimore (VIDEO)

Kryetari i partisë AlternAtivA, Afrim Gashi, në konferencë për shtyp pas përfundimit të procesit zgjedhor, tha se zgjedhjet presidenciale edhe në rrethin e parë edhe në rrethin e dytë kanë qenë të drejta dhe korrekte dhe nuk janë shënuar incidente që do të mund ta dëmtonin procesin transmeton Portalb.mk.

“Shteti me këtë e ka dhënë provimin dhe janë dëshmi se kjo qeveri ka kapacitet për të organizuar zgjedhje të drejta dhe se shpreson që kjo do të vlerësohet edhe nga institucione relevante ndërkombëtare duke i dhënë vendit datë për fillim të bisedimeve në qershor. Këto zgjedhje dëshmuan se shumica e qytetarëve janë për vlera perëndimore edhe për integrim euroatlantik. Dalja, arritja e censusit dhe përzgjedhja e kandidatit që garanton stabilitet. Pasi nga shtabet tona që i kemi nga terren, ne që tani mund t’ia urojmë fitoren kandidatin Steov Pendarovski.  Fitorja e tij është treguesi më i mirë për përcaktimin tonë partiak por edhe faktin se shqiptarët janë elementi që e përcakton të ardhmen strategjike të vendit”, deklaroi Gashi.

LEXO: Numërimi i votave nga KSHZ, fitoi kandidati i LSDM-së, Stevo Pendarovski 
LEXO: Pendarovski: Do të jem president prej të cilit nuk do të turpëroheni 
LEXO: Siljanovska dhe Mickoski: VMRO kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare
LEXO: Ahmeti: Pendarovskit i uroj sukses, të bëj detyrën sipas parimit të konsensualitetit
LEXO: Alternativa: Këto zgjedhje dëshmuan se shumica e qytetarëve janë për vlera perëndimore
LEXO: LSDM fitoi edhe në komunat Ohër dhe Novosellë
LEXO: MBP: Procesi zgjedhor kaloi qetë, tre raste u vërtetuan për fotografim të fletëvotimit dhe një rast votim i organizuar
LEXO: Këto janë komunat me dalje më të ulet dhe më të lartë në zgjedhjet e sotme në RMV
LEXO: U arrit censusi me daljen e votuesve deri në ora 18:30

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button