fbpx

Janushev nga VMRO-DPMNE: Ka pasur votim të organizuar (VIDEO)

Shefi i shtabit të VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev në konferencë për media theksoi se ka pasur keqpërdorim dhe blerje të votave, transmeton Portalb.mk.

“Populli është ngritur kundër qeverisë së Zaevit. Populli tregoi se kërkon drejtësi, parim dhe vlera. Duhet të potencojmë se qeveria sot nuk ishte në detyrën e saj. Këto parregullsi nuk janë asgjë, por panik dhe frikë e pushtetit. Dyshimet tona tregojnë se ka pasur votim të organizuar, blerje dhe keqpërdorim të policisë”, tha Janushev.

Ai tha se në sipas informatave të tyre, kandidatja Gordana Siljanovska është në epërsi dhe do të fitojë në këto zgjedhje.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button