fbpx

Angela McCluskey: Don’t explain

Kënga: Don’t explain (Abbey Lincoln cover)
Artisti: Angela McCluskey

Angela McCluskey është një këngëtare dhe kompozitore nga Skocia. Paraqitjet e saj janë solo por edhe si anëtare e grupit Wild Colonials

McCluskey ka një vokal shumë të fuqishëm dhe mbresëlënës, ajo shpesh e ka huazuar atë për reklama ndërsa së bashku me grupin francez Télépopmusik ka xhiruar këngën Breathe për nevojat e Mitsubishi-s, këngë që më pas u bë hit.

Këngët e saja gjithashtu janë paraqitur edhe në disa filma. Zhanri i Angela është i përzier, zakonisht anon nga rock, pop, alternative. 

Web sajti zyrtar i Angela McCluskey

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close