Vuçiq nga Berlini: Të gatshëm për dialog kur të shfuqizohet taksa

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit që pati me kryediplomaten evropiane,  Federica Mogherini tha se Serbia është e gatshme “, që qysh nesër” për të vazhduar dialogun si Prishtina shfuqizuar taksën.

“Dhe kjo do të ndodhë – nuk është në duart tona”, iu tha Vuçiq gazetarëve në Berlin .

Çfarëdo që të ndodhë sot në Berlin, në të ardhmen ne me siguri do të duhet të flasim për shkak se çdo problem duhet të zgjidhet me bisedime, tha ai kur u pyet nga gazetarët se sa realist është samiti i sotëm është fillimi i fundit të dialogut të Brukselit.

Vuçiq thotë se nuk ka shpresa të mëdha nga samiti i sotëm në Berlin

“Unë pres që të shkëmbehen pikëpamjet në një mënyrë serioze dhe të përgjegjshme,” tha ai, transmeton Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button