fbpx

Kush është modelja e re kosovare që po “çmend“ Amerikën

Janë disa modelet shqiptaret që kanë sukses në industrinë globale të modës, duke nisur nga e shumëvlerësuara Tika Camaj apo Angela Martini. Por listës I shtohet dhe një bukuroshe nga Kosova, Lorena Haliti, që është shndërruar në fytyrën e disa kompanive në Shtetet e Bashkuara, përfshirë dhe “Ignite” , për të cilën ka bërë disa fotosesione në Utah. E në plan ka edhe projekte të reja ne fushën e modës, kaq mire po ecen, shkruan Bordo.al. 

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button