fbpx

A mundet Blerim Reka të kalojë në rundin e dytë?

Lajme të ngjashme

Një koment

 1. nuk e kisha ndermend te votoja, vetem do dilja sa per te vene nje iks ne fletevotimin.
  per kandidat maqedonas, pervec ne raste te vecanta, shqiptaret nuk duhet te votojne.
  Per kandidaten e VMRO-se asesi nuk do votoja edhe sikur te ishte e etnise sime ngaqe profesoresha duket sikur eshte me shenja sklerotike, ose zrela za starski dom, dhe asaj eshte rrezik ti adresohen pergjegjesi qe kane te bejne me sigurine e vendit. Gruaja le pershtypje qe nuk eshte ne gjendje te mbaje llogari as per sigurine e vet personale, p.sh niset per ne dyqan jashte mehalles se vet dhe ndoshta nuk e gjen rrugen per ne shtepi e mund te jete ne nevoje per ato gurralecet e perralles Agimi dhe Shpresa haha.
  Pendarovskin jo se eshte kandidat i partise SDSM qe per shqiptaret, mendoj une, eshte me e rrezikshme se sa partia pararendese ne pushtet, nga shkaku se luan me doreza, me VMRO-ne je me rehat ngaqe ajo luan direkt, nuk e di si quhej ai sulmi ne boks direkt?
  Blerim Reka eshte, pe rmendimin tim, profesor ndoshta mbimesatar universitar, por thone qe eshte prezantuar denjesisht ne fushate nga e cila fushate ne pergjithesi nuk kam ndjekur asnje, tekstualisht asnje fjali. Kete periudhe me shume me shkruhet dhe degjohet muzike, dhe kurseja kohen.
  Partite shqiptare sikur te ishin me te mencura a hic nuk jane, me ata antare te vet te rradheve te para qe, me pak perjashtime, nuk te lene mbresa te mira, do duhej t’u shkonte ndermend fushata presidenciale 20098 ku ylli i debateve ishte Mirushe Hoxha. kam njohtuar shuume njerez ne jete dhe me pergjegjesi e them se eshte nje nga njerezit gjeniale qe kam pasur nderin ti takoj, plus privilegjin qe e kam shoqe te ngushte. Tru me te zhvilluar femeror, per mendimin tim, nuk ban nana, as ne maqedoni as me gjere. mirushja u lodh nga ky pis shtet per te cilin nuk gjen nje njeri normal ta thote nje fjalete mire, u lodh nga ky sistem pa sistem dhe u shperngul ne Iran ku pergatit doktoraturen e vet te katert ose peste me rradhe (anise mike, nuk e di sakte se ajo nuk flet per sukseset e veta pikerisht nga shkaku se eshte hiper e suksesshme ne sferen akademike). Doktoraturen e ben ne gjuhen persishte qe e mesoi nderkohe atje dhe tema ka te beje me komparimet ndermejt gramatikes se gjuhes perse dhe asaj shqipe, nese mire me kujtohet nga emaili i saj kete dimer. Nese mua, apolitike, me bie ndermend kandidatura e saj si menyre per te shkelqyer ne media dhe per te rikthyer vetebesimin e votuesit te zhgenjyer shqiptar e per te rideshmuar superioritetin e races sone ne kete vend (shume argumente ka per kete, por mos zgjatem se nuk eshte kjo tema e shkrimit), PRA FJALEN E KISHA si nuk u ra ndermend partive tona jointelektuale qe ta kandidojne Mirushen thjesht per pune callemi dhe veterespekti?? Prandaj nuk doja te dilja si votuese, por ama teksti analitik i Robertit ma nderroi mendjen.
  Sa bukur shkruan ky djal, sa bindshem.
  te falemnderit Robert!

Leave a Reply to tetovare Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe

Close