fbpx

Është mbyllur parlamenti grek pas një alarmi për bombë

Parlamenti grek është mbyllur pas një alarmi për bombë, transmeton Lajmi.net.

Policia të premten në mëngjes mbylli Parlamentin grek dhe rrethoi zonën rreth tij pasi një kërcënim me bombë u bë nga një telefonues anonim.

Telefonuesi kontaktoi zyrat e agjencisë së lajmeve Zougla.gr, duke thënë se pajisjet shpërthyese ishin vendosur “brenda dhe jashtë Parlamentit”, transmeton lajmi.net.

“Do të ketë viktima. Kujdes”, telefonuesi thuhet se kërcënoi.

Ekspertët për deponimin e bombave janë dërguar në vendin e ngjarjes.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close