Ishulli i kulturës në detin e banalitetit

Lajme të ngjashme

Një koment

 1. kukuku!
  si e aktualizon ti kaq rrenqethshem mire xhbiruesin e Pallankes? ngaqe vete jeton ne pallanke, ne ate as qytet as katund shizofrenik ku mungon krejt cka duhet dhe ka krejt cka s’duhet!
  Ti Salajdin Salihu, Poeti per mua me i madh i gjalle shqiptar, kolumnisti sherues, inspirues, jave per jave shperthyes tuj pas te shperngulesh familjarisht ne shtepizat e artit ne carshine e Shkupit e te kontriboni bashke me miqte tjere si, Vjollca, Fatmiri, Bardhyli etj ta bejme ende me te mire carshine me te madhe ballkanase, nuk duhet te qendroni ne ate mjedis qe i han njerezit e vet. Ose te pakten fundjavat ne keto shtepiza ti kaloni, c’jane shtepizat? e per kete ju tregoj live kismet pasneser kur Hatixhe Islami, simotra ime, perndrshe kusherire e larget feston ditelindjen do jem ne Tetove, edhe per te shikoj mundesine e vendosjes ne bashvend ne lagjen e re artistike qe do e bejme ne carshine tone.
  Hati eshte psikologe dhe na duhet te gjithe neve hahaha.
  …mandej, sa shpesh e citon Filip David, ate shkrimtar te talentuar dhe qytetar plot guxim. Davidi plaket duke u bere hala me i ri se e mban puna, talenti dhe fakti fisnik qe pet syri nuk ia ban. Si ty.
  kam hala, ama kumedit a e postojne?
  tash bir makijato bir sigara
  Salo, hallal te qofte dhe jete te gjate pac qe te na ndergjegjesosh dhe kenaqesh me kete thellesi mendimi dhe stil shkelqyes (e shqiperova nga brilijant se diqysh nuk e kam qejf fjalen) me duket vecme te thash!?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *