fbpx

Vuçiq: Më duhet edhe një dëshmi shtesë për të treguar se kush e vrau Ivanoviqin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë  se edhe me një dëshmi shtesë so të mund të tregonte se  kush është vrasësi i Oliver Ivanoviqit, kryetar i Iniciativës Qytetare Sebe, SDP.

Vuçiq i tha TV Pink se përfaqësuesit e opozitës në Serbi, si dhe autoritetet e Kosovës e akuzojnë atë për vrasje të Ivanoviqit, por se ai nuk mund të bindë askënd, njofton Klan Kosova.

“Të çmendurit. Unë jam gati të shkoj kudo, në çdo kohë dhe para kujtdo që të përgjigjem. Do të dëshirojë që të mos isha  se të merrja  pjesë në vrasje”, tha Vuçiq.

Politikani serb, Oliver Ivanoviq u vra më 16 janar të vitit të kaluar para zyrave të partisë së tij në veri të Mitrovicës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button