fbpx

Festival ndërkombëtar i dragonjve laraman në Doha

Shumë dragonj laraman janë parë mbi Doha gjatë festivalit të dragonjve, të mbajtur të premten, raporton Anadolu Agency (AA).

Në festivalin ndërkombëtar, që mbahet për herë të tretë në kryeqendrën e Katarit, morën pjesë 80 garues prej 18 vendeve.

Mbi parkun Aspire në Doha të premten kanë mund të shihen dragonj të formave dhe ngjyrave të ndryshme. Për festivalin kishte një interesim të madh nga banorët e këtij vendi.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close