fbpx

Sarri shpreson që FIFA do t’i heq dënimin Chelseat

Chelsea është dënuar së fundi me dy afate kalimtare, ku nuk ka të drejt të transferojë lojtarë.

Por, trajneri i klubit, Maurizio Sarri ka shpresë që vendimi i FIFA-s do të anulohet dhe do të sjellin përforcime të reja.

Pas fitores në Ligën e Evropës, italiani u pyet nëse e kishte diskutuar situatën me bordin e klubit londinez, transmeton Telegrafi.

“Nuk jam veçanërisht i interesuar. Ne sapo planifikuam një orar të mundshëm të veprimtarisë para sezonit duke shkuar deri në fillim të Ligës Premier”.

“Në çdo rast, ka disa ankesa që po ndodhin dhe ka një shans që ta zgjidhim këtë situatë të vështirë për ne”, pohoi strategu.

The Blues janë shpallur fajtorë për shkelje të nenit të 19-të të rregullave në rastin e transferimit të 29 lojtarëve të mitur.

Ndryshe, Manchester City është duke u hetuar për të njëjtën vepër dhe mund të sanksionohet nga Shtëpia Botërore e Futbollit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button