Maqedoni, nga mesnata do të ndryshojnë çmimet e derivateve

Nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohet çmimi i benzinës për dy denarë, ndërsa çmimi i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë do të shtrenjtohet për 1 denarë, transmeton Portalb.mk.

“Me çmimet e reja Eurosuper BS-95 do të kushtojë 64.50 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të kushtojë 66.50 denarë për litër, ndërsa Eurodisel do të shitet për 61 denarë për litër”, thuhet në njoftimin e Komisionit Rregullator për Energjetikë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button