fbpx

Festa e hareshme e kosovarëve për 11 vjetorin e Kosovës (FOTO)

Festimi i 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ka filluar nga ora 08:00 e mëngjesit.

Ishin të parët liderët shtetëror ata të cilët filluan festën duke  bërë ngritjen solemne të flamurit, transmeton Klan Kosova.

Pos politikanëve festë të madhe bënë edhe qytetarët në të gjitha qytetet e Kosovës.

Si viteve të tjera edhe këtë vit nuk munguan këngët dhe vallet gjithandej.

Ata këtë vit iu gëzuan parakalimit të parë të FSK-së si ushtri e Kosovës.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button