fbpx

Ambasadori Heldt: Urime ditëlindjen Kosovë, Gjermania do të vazhdojë të ecë me ju

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar qytetarët e Kosovës për 11 vjetorin e Pavarësisë.

Ai ka thënë se Gjermania do ta mbështesë Kosovën gjatë rrugëtimit të saj, transmeton Klan Kosova.

“Mirëmëngjesi dhe urime ditëlindjen Kosovë. Qielli i kaltër përmbi Prishtinë, gjatë zhvillimit të ceremonive. Populli i Kosovës ka kaluar nëpër një rrugë të gjatë dhe ka ende për të kaluar. Gjermania është me ju dhe do të vazhdojë të ecë së bashku me ju”.

Më poshtë mund ta gjeni statusin e plotë të Ambasadorit gjerman në Facebook.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button