fbpx

“17 gëzime, 17 banesa , 17 familje tani me kulm mbi kokë”

Shoqata e bamirësisë Jetimat e Ballkanit dhe Halil Kastrati sot dhuruan 17 banesa për familjet në nevojë.

Këtij veprimi iu gëzua shumë Gold Ag i cili ishte i pranishëm në dhënien e disa prej tyre.

Këngëtari hyri në Instagram për të ndarë një fotografi ku shihet nën shoqërimin e Bekim Jasharit, Rexhep Selimit e Halil Kastratit, njofton Klan Kosova.

“17 gëzime, 17 banesa , 17 familje tani me kulm mbi kokë.Çdo 17 Shkurt e prita me qef por kjo që u bë sot e bëri më madhështore festën e Pavarësisë së Kosovës.Faleminderit Zot që ndër shekuj na fale burra që i dolën zot vatanit, e faleminderit që na fale një Halil në mesin tonë në kohën kur më së shumti kemi nevojë.U bashkum sot për një qëllim pa dallim partiak, derdhëm lot gëzimi bashk me të gjithë të pranishmit dhe thash me veten o Zot na sjell këso lot më shpesh se mjaft kemi qajt nga skamja sot po qajm e po qeshim nga gëzimi.Faleminderit donatorëve anembanë botës, faleminderit @halilkastrati dhe @jetimat.e.ballkanit ❤️ GËZUAR KOSOVË 🇦🇱🇽🇰 Jetofsh e lirë se nuk ka vend kafezi për SHQIPONJA”, ka shkruar Gold Ag.

 

View this post on Instagram

 

17 gëzime, 17 banesa , 17 familje tani me kulm mbi kokë.Çdo 17 Shkurt e prita me qef por kjo që u bë sot e bëri më madhështore festën e Pavarësisë së Kosovës.Faleminderit Zot që ndër shekuj na fale burra që i dolën zot vatanit, e faleminderit që na fale një Halil në mesin tonë në kohën kur më së shumti kemi nevojë.U bashkum sot për një qëllim pa dallim partiak, derdhëm lot gëzimi bashk me të gjithë të pranishmit dhe thash me veten o Zot na sjell këso lot më shpesh se mjaft kemi qajt nga skamja sot po qajm e po qeshim nga gëzimi.Faleminderit donatorëve anembanë botës, faleminderit @halilkastrati dhe @jetimat.e.ballkanit ❤️ GËZUAR KOSOVË 🇦🇱🇽🇰 Jetofsh e lirë se nuk ka vend kafezi për SHQIPONJA ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button