fbpx

Rritet numri i të plagosurve në Shqipëri, mes tyre dhe një gazetar

Forcat policore kanë përdorur gaz lotsjellës ndaj protestuesve duke e parë si një mënyrë për të larguar nga kryeministria. Kjo gjë ka sjellë pasoja duke shkaktuar dëme shëndetësore të disa nga protestuesit.

Në protestë, mes turmës ka qenë ambulance ku janë transportuar protestuesit drejt spitalit për t’i dhënë ndihmën mjekësore. Numri i të lënduarve nga gazi lotsjellës sa vjen e rritet ku mes tyre është dëmtuar dhe një gazetar, shkruan Gazeta Shekulli.

Sipas raportimeve të fundit bëhet me dije se gazetari Isa Myzyraj i emisionit “Arena” në Ora News ka mbetur i lënduar gjatë zhvillimit të protestës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button