fbpx

Rama “tregon muskujt”, sfidon opoziten, mijëra njerëz në Sheshin e Flamurit

Kreu i qeverisë po zhvillon një takim, ku ka mbledhur shumë qytetarët, jo vetëm nga Vlora, por edhe nga shumë  rrethe të tjera.

Në një postim në rrjetin social Facebook Rama  shkruan: “Takimi publik i ciklit kombëtar “Bashkia që duam” Ndryshe nga takimet e mëparshme, këtë herë kreu i qeverisë ka zgjedhur të organizojë takimin në Sheshin e Flamurit, transmeton Vizion Plus.

Nga  pamjet me dron tregohet pjesëmarrje masive.

 

Nëse duam të kuptojmë dhe nëse çdo shqiptar ka sy për të parë, veshë për të dëgjuar dhe mendje për të gjykuar do të kuptojë se kush është ndryshimi mes ne që jemi këtu dhe atyre që janë në Tiranë, është si ishte Vlora dje dhe si është sot.Ata që janë mbledhur për të përsëritur të njëjtin avaz e kishin braktisur Vlorë. Sot Vlora dhe Shqipëria kanë zot. Sot Vlora dhe Shqipëria kanë shumë për të bërë akoma, por kanë sigurinë se janë në rrugën e duhur.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button