fbpx

Këto janë personat e hospitalizuar në Spitalin “8 Shtatori” nga aksidenti i autobusit Durmo (VIDEO)

Drejtori i Spitalit “8 Shtatori” (ish spitali ushtark), Hristijan Kostov doli në konferencë me detaje për aksidentin ku tha se janë pranuar 32 pacientë vetëm në këtë spital, prej tyre katër janë në kujdesin intensiv dhe janë në gjendje më të rëndë.

Ai nuk deshti të zbulojë identitetin e viktimave pasiqë identifikimi i tyre dhe autopsia po vazhdon. Në këtë tragjedi kanë humbur jetën 13 persona, ndërsa 4 tjerë po luftojnë për jetë.

 1. Nikolla Karanfillovski,
 2. Mersim Neziri,
 3. Esad Emruli,
 4. Jasmina Stojanova,
 5. Betim Ameti,
 6. Antonio Antonievski,
 7. Alajdin Shabani,
 8. Dushan Stefanovski,
 9. Lulzim Dalipi,
 10. Manuel Trifunovski,
 11. Muhamed Shishko,
 12. Verica Stojanovska,
 13. Serije Mustafi,
 14. Aliçe Uzeir,
 15. Goran Naumovski,
 16. Demira Ali,
 17. Seda Jusufi,
 18. Jeton Ismaili,
 19. Vjollca Ibraimi,
 20. Halip Useini,
 21. Nexhip Bekiri,
 22. Jasin Sejfuli,
 23. Fikrie Sefa,
 24. Jovana Gramatnikova,
 25. Abaz Kasami Ferdi,
 26. Ilija Ristovski,
 27. Dilala Alili,
 28. Abdul Ismaili
 29. Luan Alili
 30. Bejtulla Nuhiu
 31. Fiqri Mici
 32. Panjohur
  Lista e pacientëve e ngjitur në qelqin e spitalit
  Lista e pacientëve e ngjitur në qelqin e spitalit

Shkaqet ndonëse nuk dihen ende por raportohet se autobusi i kompanisë Durmo Turs duke vozitur ka kaluar mburojën e hekurt në anën e kundërt të autostradës, më pas ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur në afërsi të fshatit Llaskarcë.

LEXO: Tragjedi!13 të vdekur nga aksidenti në autostradën Shkup – Tetovë (VIDEO)

LEXO:  Kryetari i Gostivarit, Taravari: Shoferi i aksidentit është në gjendje relativisht të mirë (VIDEO)

LEXO: Prokuroria ka dhënë urdhër për analizat e gjakut dhe urinës së shoferit të aksidentit tragjik

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button