fbpx

Janë shpëtuar 51 migrantë në Greqi

Jo shumë larg ishullit grek Lesbos erdhi deri te fundosja e një anijeje ndërsa pjesëtarët e rojes bregdetare të këtij vendi shpëtuan 51 migrantë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia greke e lajmeve ANA-MPA njofton se fundosja e anijes erdhi afër brigjeve në verilindje të ishullit dhe se pjesëtarët e rojes bregdetare shpëtuan 51 prej 52 migrantëve të padeklaruar që ndodheshin në mjetin lundrues, ndërsa po kërkohet një migrante 15 vjeçare.

Migrantët e shpëtuar janë dërguar në hapësirën e Komisariatit të Lartë të OKB-së për refugjatë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button