fbpx

LSDM-ja sonte do të diskutojë për ndryshimin e emrit të partisë

Lidhja Social-Demokratike e Maqedonisë (LSDM) sonte do të mbajë mbledhje të Bordit Ekzekutiv, ndërkaq njëra prej pikave do të jetë edhe ndryshimi i emrit të partisë për shkak të situatës së re të krijuar me ndryshimin e emrit kushtetues, njofton Portalb.mk.

Në rend dite janë edhe zgjedhjet presidenciale, zgjedhjet lokale në Ohër, Novo Sellë dhe Dibër, por edhe mundësia që të pranohet sfida e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close