fbpx

Aaron Ramsey do të jetë lojtar i Juventusit

Juventusi ka njoftuar se Aaron Ramsey zyrtarisht do të jetë një lojtar klubit bardhezi që nga 1 korriku 2019.

Uellsiani do të bashkohet me Arsenalin në verë, pasi ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare me kampionët italian, duke e lidhur atë me klubin deri në vitin 2023, transmeton Telegrafi.

Ramsey e filloi karrierën e tij në Cardiff City, ku doli nga akademia e këtij klubi në ekip e parë në vitin 2007.

Arsenalit cili nënshkroi me mesfushorin në korrik 2008.

Deri më sot Ramsey ka luajtur në 256 ndeshje në Ligën Premier për Arsenalin duke shënuar gjithsej 38 gola. Ai ka qenë në huazim te Nottingham Forest në vitin 2010 dhe pastaj te Cardiff City në vitin 2011.

Uellsiani sa ka qenë pjesë e Arsenalit, ka fituar tre FA Kupa dhe dy trofe të Community Shield.

Aaron Ramsey ka edhe 58 paraqitje për Uellsin. Juventusi duhet të paguajë për të 3.6 milionë euro për shërbimet e tij.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button