Ministria e Kulturës: Nesër do të fillojë shqyrtimi i projekteve të refuzuara

Nga Ministria e Kulturës kanë njoftuar se të hënën, nesër me fillim prej ora 10:00 do të fillojnë me punë të gjitha komisionet profesionale të veprimtarive të veçanta për t’i shqyrtuar të gjitha aplikacionet që ishin refuzuar në konkurset vjetore për vitin 2019-të, transmeton Portalb.mk.

Nga atje sqarojnë se vendimet për projektet e refuzuara do të anulohen, do të shqyrtohen sërish nga fillimi, dhe nëse përcaktohen parregullsi, lista e projekteve do të plotësohet.

LEXO: VMRO-DPMNE kërkon që Ministri i Kulturës të japë dorëheqje
LEXO: Kryetari i komisionit: Festivalet dhe ngjarjet më të mëdha ishin shkelësit më të mëdhenj të kërkesave të konkursit
LEXO: Asaf Ademi: Të gjitha projektet e refuzuara do të shqyrtohen përsëri
LEXO: Ministria e Kulturës ka shpallur rezultatet nga konkurset vjetore për financimin e projekteve për vitin 2019

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button