fbpx

Rasti i Kavajës, qindra njerëz marshojnë në heshtje në Tiranë

Rasti i Kavajës, ku një e mitur u përdhunua në grup nga bashkëmoshatarë të saj, katronditur thellë opinionin publik dhe vijon të mbetet në qendër të vëmendjes në Shqipëri, njofton Top Channel.

Gjatë paradites së sotme, një grup aktivistësh kanë protestuar në Tiranë, duke marshuar në heshtje dhe duke shpalosur pankarta që dënojnë rastin.

Marshimi filloi para Ministrisë së Arsimit, ndërsa protestuesit vijuan të ecin të heshtur deri para Drejtorisë së Policisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button