fbpx

Alarm për bombë në Moskë, u evakuuan mbi 30 mijë njerëz

 Për shkak të alarmit për bomba në të gjithë Moskën u evakuuan mbi 30 mijë njerëz, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia ruse e lajmeve, duke u thirrur në informacionet e pjesëtarëve të forcave të sigurisë, raportuan për lajmërimet, siç pretendohet, se do të kryhen sulme me bomba në mbi 130 objekte, në mesin e të cilave janë qendrat tregtare, spitalet, shkollat, universitetet dhe institucionet publike.

Pjesëtarët e forcave të sigurisë kontrollojnë objektet ndërsa lajmërimet u dërguan me postë elektronike.

Hetohen pretendimet nëse posta është dërguar nga vende të huaja.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button